نموذج:  QA77S85FAEXZN
Samsung OLED QA77S85FAEXZN 77In OLED 4K Smart TV
Features:
  • 77" OLED S85F 4K Samsung Vision AI Smart TV (2025)
  • Refresh Rate :100Hz
  • NQ4 AI Gen2 Processor
  • Contrast Enhancer : Real Depth Enhancer
  • HDR 10+ : Yes (Adaptive/Gaming)
  • AI Upscale:4K AI Upscale
  • Motion Technology : Motion Xcelerator 120 Hz
Features:
  • Refresh Rate :100Hz
  • NQ4 AI Gen2 Processor
  • AI Upscale:4K AI Upscale
Bluetooth Version
5.2
Display Diagonal
77"
المنافذ
HDMI:4,USB: 2,Digital Audio Output ( Optical):1 Ethernet ( LAN) : 1
Series
Series
Samsung F Series
Dimensions and weight
Dimensions
1721.4 x 1060.0 x 330.2 mm, 37.9 kg