MODEL: UA75DU8000UXZN
Samsung UHD UA75DU8000UXZN 75-Inch UHD Smart TV(2024)
Easy Payment Plans
i
متوفر فالمتجر
Check availability in store
Store finder
Features:
- 75'' Crystal UHD DU8000 4K Smart TV (2024)
- Refresh Rate :50Hz
- Crystal Processor 4K
- Contrast Enhancer : Yes
- HDR 10+ Support
- AI Upscale:4K Upscaling
- Motion Technology : Motion Xcelerator
What's Included
- Remote Controller
- User Manual
- Power Cable.
100.0
Easy Payment Plans
i
Features:
- Refresh Rate :50Hz
- Crystal Processor 4K
- Contrast Enhancer : Yes
- HDR 10+ Support
- AI Upscale:4K Upscaling
What's Included
- Remote Controller
- User Manual
- Power Cable.
View full description
View less description
Specifications
Networking
Bluetooth
Yes
Bluetooth Version
5.2
WI-FI
Yes
WI-FI Standards
Wi-Fi 5
Display
Display Diagonal
75"
Display Resolution (numeric)
4K (3,840 x 2,160)
Software
Operating System Installed
Tizen
Others
المنافذ
HDMI:3,USB: 2, Ethernet ( LAN) : 1, Digital Audio Out (Optical) :1
Series
Series
Samsung D Series
Dimensions and weight
Dimensions
1676.7 x 1003.4 x 331.9 mm, 42.3 kg